Оголошені переможці програми для кінокомпозиторів Envision Sound 

Британська Рада та Національний центр Олександра Довженка оголошують переможців Envision Sound — міжнародної навчальної програми для кінокомпозиторів із України та сусідніх країн. 

Програма відбулася в Києві 18-23 лютого 2019 року. Протягом тижня 11 композиторів із України, Білорусі, Грузії, Естонії та Казахстану навчались під керівництвом британських менторів — кінокомпозиторів Нейніти Десаї та Деніела Патріка Коена. Також тренували учасників гостьові спікери, серед яких Ніл Бренд — відомий британський композитор, який уславився своїми саундтреками до німого кіно. Музичним куратором проекту виступила відома українська композиторка Алла Загайкевич. 

Плідна робота учасників воркшопу була оцінена менторами і за результатами домашнього завдання (озвучування одного з запропонованих епізодів українських архівних або сучасних фільмів), роботи під час практичних занять та фінальної роботи над епізодами, представленої публічно в присутності режисерів, визначені переможці програми, які отримають підтримку своїх проектів від організаторів Envision Sound.

Гранти у розмірі до 1000 фунтів отримають: 

від Британської Ради  

  • Лука Лебанідзе та Звяд Мгебрішвілі (Грузія), які писатимуть музику до фільму «Сіль from Bonneville» (реж. Семен Мозговий)  
  • Серж Синткей (Україна), який працюватиме над створенням музики до фільму «Між двома війнами»  (реж. Аліна Горлова) 

від Довженко-Центру

  • Ольга Подгайська (Білорусь), 
  • Джудіт Партс (Естонія), які створять музичний супровід до українських німих фільмів, що будуть включені в програму Фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”, який пройде в Києві та Одесі в червні. 

Окрім навчального курсу для обраних учасників, програма Envision Sound включала публічні події, під час яких широка аудиторія познайомилася з менторами та їхнім доробком і побачила провідні зразки класичного німого кіно в супроводі сучасної музики. Програма складалася з творчих вечорів менторів —  Нейніти Десаї та Деніела Патріка, та двох показів реставрованих версій німих фільмів «Вежа мовчання» Йоханнеса Ґутера (1925) у супроводі випускника програми Envision Sound композитора Сергія Леонтьєва та гурту Sed Contra Ensemble та фільму «Шантаж» Альфреда Хічкока (1929) у супроводі Kyiv Fantastic Orchestra

Ментори

Нейніта Десаї

Володарка премії BAFTA BREAKTHROUGH BRIT 2016-2017 Нейніта Десаї — провідна композиторка Об’єднаного Королівства. Вона — авторка музики та саундтреків для величезної кількості серіалів і фільмів провідних телекомпаній — BBC, HBO, ITV, С4 та інших. Нещодавно Нейніта стала лауреаткою премії Music+Sound Award за кращий саундтрек для ігрового фільму, номінанткою премії Women in Sync Awards 2016, номінанткою премії RTS Craft Award 2014 за кращу музику, а також номінанткою премії RTS Scotland Awards 2014.

Серед останніх проектів Нейніти — кінокартини «П’ять років у коханні та війні» (5 Years in Love And War, студія C4) від володаря Emmy Еда Уоттса, «Дика Румунія» (Untamed Romania), «Життя після» (The Life After, студії BBC/Irish Film Board), драми «Анемона» (Anemone).

Нейніта також відома своєю музикою для драм, зокрема, вона написала саундтреки для переможця  Emmy — драми «Максвелл» (Maxwell, BBC) та заснованої на реальних подіях драми «Вкрасти принцесу» (To Kidnap A Princess, ITV). Серед останніх проектів також  «Сповідь Томаса Квіка» (The Confessions of Thomas Quick) (BFI/Film4), номінанти премії Bafta 2018 «Зґвалтована: Моя розповідь» (Raped: My Story) та «Упіймати вбивцю» (Catching A Killer) (C4), захоплюючий серіал «Надзвичайні ритуали» (Extraordinary Rituals), яким редакція природничої історії компанії BBC прагне досягти рівня неодноразового переможця премії Bafta — циклу «Планета людей» (Human Planet), і невелика музична тема для престижного випуску BBC «Королівське весілля: Меган і Гаррі».

http://nainitadesai.com/

Деніел Патрік Коен

Даніель Патрік Коен — британський композитор, що працює в Румунії і має різноманітні музичні інтереси, серед яких — музика до кінофільмів, хіп-хоп та електронна музика.

Вперше Даніель привернув до себе міжнародну увагу, коли став одним з кількох британських композиторів, запрошених написати саундтреки до німих фільмів Альфреда Гічкока в рамках проекту

Британського кіноінституту Rescue the Hitchcock 9. Його 90-хвилинний саундтрек для першого фільму Гічкока «Сад насолод» (The Pleasure Garden) був представлений усьому світові.

На початку 2015 року Даніель випустив концептуальний альбом The Passenger («Пасажир») за однойменним фільмом Мікеланджело Антоніоні. Натхненням для альбому стала цитата режисера Девіда Лінча: вперше слухаючи Oedipus Schmoedipus («Едіп-Шмедіп») Баррі Адамсона, Лінч, як розповідають, назвав це «схожим на те, як слухати фільми Гіч[cock]а у своїй голові». Серед іншої сучасної музики Даніела — Reciprocity. Цей цикл пісень був створений за мотивами шести віршів канадської поетеси Дар'ї Фархи на замовлення її сестри Юліани.

Поки Деніел працює над створенням достойної спадщини для проекту Pleasure Garden («Сад насолод»), у прокат незабаром вийдуть три фільми з його саундтреками. Він також працює над своїм другим альбомом і має намір випустити більше альбомів, ніж фільмів у Стенлі Кубрика.

www.danielpatrickcohenmusic.co.uk

Ніл Бренд

Ніл Бренд акомпанує німим фільмам понад 30 років на регулярній основі в Лондоні у кінотеатрі Британського інституту кінематографії, а також у різних куточках Великої Британії та на кінофестивалях по всьому світу.

Навчаючись спершу на актора, він прославився як письменник, виконавець, композитор з відеорелізами до таких фільмів, як «Ринг» Альфреда Хічкока. Зараз Ніл плідно співпрацює з симфонічним оркестром ВВС. Результатом є лондонські виступи з відомою оркестровою партитурою для німого фільму Хічкока «Шантаж», замовлення BBCSO / Барбікана озвучити німий фільм Аквіта «Метрополітен», що отримав визнання в театрі та на Blu-Ray/DVD (Британський інститут кінематографії), та «Тиха вулиця» Чапліна (випущено на Blu-Ray/DVD).

Окрім цього, Ніл також є успішним радіо драматургом. Серед його робіт — номіновані на Sony та Tinniswood драми «Стен» та «Розуміючи жарт».Ніл стає відомим як телеведучий на BBC4. Він є постійним ведучим кінопрограми на Radio 4, запрошеним професором Королівського коледжу музики і визнаний одним із найкращих акомпаніаторів-імпровізаторів на піаніно у світі.

http://neilbrand.com/