Оголошені переможці програми для кінокомпозиторів Envision Sound
Британська Рада та Національний центр Олександра Довженка оголошують переможців Envision Sound — міжнародної навчальної програми для кінокомпозиторів із України та сусідніх країн.
Програма відбулася в Києві 18-23 лютого 2019 року. Протягом тижня 11 композиторів із України, Білорусі, Грузії, Естонії та Казахстану навчались під керівництвом британських менторів — кінокомпозиторів Нейніти Десаї та Деніела Патріка Коена. Також тренували учасників гостьові спікери, серед яких Ніл Бренд — відомий британський композитор, який уславився своїми саундтреками до німого кіно. Музичним куратором проекту виступила відома українська композиторка Алла Загайкевич.
Плідна робота учасників воркшопу була оцінена менторами і за результатами домашнього завдання (озвучування одного з запропонованих епізодів українських архівних або сучасних фільмів), роботи під час практичних занять та фінальної роботи над епізодами, представленої публічно в присутності режисерів, визначені переможці програми, які отримають підтримку своїх проектів від організаторів Envision Sound.
Гранти у розмірі до 1000 фунтів отримають:
від Британської Ради
- Лука Лебанідзе та Звяд Мгебрішвілі (Грузія), які писатимуть музику до фільму «Сіль from Bonneville» (реж. Семен Мозговий)
- Серж Синткей (Україна), який працюватиме над створенням музики до фільму «Між двома війнами» (реж. Аліна Горлова)
від Довженко-Центру
- Ольга Подгайська (Білорусь),
- Джудіт Партс (Естонія), які створять музичний супровід до українських німих фільмів, що будуть включені в програму Фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”, який пройде в Києві та Одесі в червні.
Окрім навчального курсу для обраних учасників, програма Envision Sound включала публічні події, під час яких широка аудиторія познайомилася з менторами та їхнім доробком і побачила провідні зразки класичного німого кіно в супроводі сучасної музики. Програма складалася з творчих вечорів менторів — Нейніти Десаї та Деніела Патріка, та двох показів реставрованих версій німих фільмів «Вежа мовчання» Йоханнеса Ґутера (1925) у супроводі випускника програми Envision Sound композитора Сергія Леонтьєва та гурту Sed Contra Ensemble та фільму «Шантаж» Альфреда Хічкока (1929) у супроводі Kyiv Fantastic Orchestra.