Хто: дизайнер жіночого одягу (бренд YanaChervinska, заснований 2012 р.)
Співпраця з Британською Радою: переможниця премії “Відкриття року” в рамках щорічної нагороди “Best Fashion Awards”, що присуджується на Українському тижні моди (2015); учасниця тренінгу Creative Enterprise (2017)
З учениці курсів англійської у Британській Раді в студентські роки дизайнер Яна Червінська стала “Відкриттям року” на Українському тижні моди у 2015 році — в рамках проекту FashionDNA, організованого Британською Радою та UFW. Завдяки цій перемозі вона отримала можливість показу колекції свого бренду на London Fashion Week у 2016-му, презентацію стенду українських дизайнерів на International Fashion Showcase, що проводиться у співпраці між LFW, Британською Радою та Британською радою моди. Крім того, це були менторство та воркшопи від Bridge&Co, розробка вітрин для українських магазинів з візуальним мерчандайзером Філіпом Купером, колаборація та випуск фанзіну з агентством Foxall і чимало інших унікальних можливостей, які, за її словами, ніколи б не змогли відбутися без підтримки Британської Ради в Україні та Ukrainian Fashion Week.
“Безумовно, ця співпраця змінила і мій шлях як дизайнера, художника, власника бізнесу. Кожного разу я отримувала нові релевантні знання, цікавий нетворкінг та доступ до креативної міжнародної спільноти. Під час роботи над усіма проектами я відчувала синергію, яка охоплювала всіх учасників процесу й змінювала наше уявлення про підприємництво, креативність, бізнес-підходи”.
Червінська досі співпрацює з колегами з British Fashion Council, London College of Fashion, Bridge&Co та багатьма іншими, обговорюючи можливості кооперації та нових проектів. Багато з цих колег тепер стали її менторами.
Вирішивши стати дизайнером ще в 10-річного віці, Яна навіть тоді була певна, що навчатиметься в Лондоні. “Ця мрія частково здійснилась, оскільки я декілька разів проходила короткострокові програми в London College of Fashion, а в майбутньому планую подовжити навчання вже на довгострокових програмах.” Її співпраця з Британською Радою не тільки закріпила, але й стала втілювати це бажання, допомогла їй глибше зрозуміти культуру й традиції, побачити, що британці — одна з найбільш відкритих до креативу та шалених ідей нація.
“На мою думку, всі проекти British Council націлені, в першу чергу, на глобальні суспільні зміни: вони залучають великі організації для розробки інноваційних програм, що могли б підтримати креативну економіку України, допомогти молодим лідерам зорієнтуватися, поділитися експертизою та обмінятись досвідом, а це формує позитивний імідж країни, створює екосистему, знищує бар'єри і, врешті, змінює свідомість конкретних людей.”