Чоловік малює

Запускаємо сьому хвилю конкурсів проєктів соціальної дії в областях України

Якщо ви маєте ідею проєкту соціальної дії, яка покращить життя громади у вашій області, та здатні реалізувати її у співробітництві з представниками місцевої влади, запропонуйте її на обласному пітчингу та отримайте кошти на реалізацію!

Пітчинг проєктів - конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради.

Проєкт соціальної дії (ПСД) – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Розклад конкурсу 

Для конкурсів на рівні Київської, Запорізької та Черкаської областей:

Початок подання заявок 02 листопада 2021 року
Останній термін подання заявок 01 грудня 2021 року
Результати відбору 10 грудня 2021 року
Початок онлайн навчання  13 грудня 2021 року
Закінчення онлайн навчання 19 грудня 2021 року
Голосування громадськості на порталі  10 - 16 січня 2022 року
Презентація проєктів перед комісією 18 - 20 січня 2022 року

Хто може взяти участь?

Взяти участь у пітчингу можуть активні громадяни від 18 років, а також команди громадян, які планують проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади та бажають отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Які вимоги до проєкту?

Проєкт повинен базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти мають фокусуватися на покращенні життя громадян, насамперед молоді, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Проєкти мають передбачати активну співпрацю з представниками органів влади.

Ми запрошуємо подавати до участі у конкурсі нові ініціативи, а також ініціативи, які уже знаходяться на етапі реалізації.

Ми рекомендуємо подавати проєкти, що будуть відбуватись в онлайн-форматі або ж у змішаному форматі без проведення масових заходів. Дозволяється проведення ремонтних робіт або інакших дій, які не передбачають масового скупчення людей в одному приміщенні. Реалізація ПСД має відбуватись відповідно до вимог МОЗ щодо поведінки під час пандемії Covid-19 та не ставити під загрозу здоров’я людей.

Організатори залишають за собою право рекомендувати зміну формату запланованих заходів та не підтримувати проєкти, які передбачають заходи, що в умовах пандемії Covid-19 можуть бути небезпечними для здоров’я людей.

Пріоритети:

Проєкти можуть бути спрямовані на:

  • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
  • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
  • міжкультурний діалог між різними соціальними групами в Україні;
  • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю);
  • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
  • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
  • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
  • сприяння покращенню стану навколишнього середовища;

Проєкти не мають включати агітаційні, протестні або політичні акції, мати комерційний характер.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії, але не обмежуйте свою уяву лише ними:

  • Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста.
  • Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
  • Екологічні та кліматичні ідеї: прокладання еко-стежок, проведення просвітницьких заходів тощо
  • Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні події, заходи тощо.
  • Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії в межах проєкту SC3 надається до 35 000 грн.

Заявкою обов’язково має бути передбачене співфінансування як мінімум 20% від внеску Британської Ради (як у грошовій, так і у негрошовій формі) від проєктної команди, інших партнерів або органів влади.

Процес подачі проєкту соціальної дії на обласному рівні:

1. Подача Ідеї

Подавайте ідею проєкту соціальної дії, направлену на розвиток та покращення життя громади на сайті activecitizens.in.ua, або за посиланням внизу. Перед подачею переконайтесь, чи ви запланували співпрацю з представниками місцевої влади, їхнє якомога активніше залучення до виконання проєкту.

 

2. Експертна оцінка

Вашу ідею оцінюватимуть експерти Британської Ради та організацій-партнерів. З усіх проєктів комісією будуть обрані до 25 проєктів, які наберуть більше балів за відповідністю критеріям конкурсу. Ці проєкти проходять до наступного етапу: навчання. Обов’язковою умовою для участі у цьому етапі є проходження членами команди проєкту онлайн-курсу «Проєктний дизайн для соціальних ініціатив» на платформі ВУМ (готуйте сертифікати).

3. Тренінг

Учасники, яких буде відібрано, разом з фасилітаторами почнуть навчання на чотирьох денному онлайн тренінгу, на якому учасникам буде детально пояснена логіка пітчингу та будуть пропрацьовані всі складові проєктного процесу.

4. Менторинг проєктів

Три дні виділені під менторинг проєктів учасників, під час якого учасники отримають рекомендації для своїх проєктних заявок та їх презентацій.

Теми для менторингу:

  • Соціальна дія і залучення громади
  • Бюджет, кошториси і власні внески і т.д.
  • Діалог і співпраця з владою
  • Інші теми будуть визначені окремо для кожної групи під час навчання

5. Внесення інформації на платформу для голосування та голосування

Доопрацьовані проєкти будуть внесені на платформу для голосування та впродовж двох тижнів буде відбуватися відкрите голосування громадськості за проєкти соціальної дії.

6. Презентація проєктів перед конкурсною комісією та оголошення результатів

Учасники презентуватимуть свої проєкти перед комісією, а також відповідатимуть на питання членів комісії стосовно деталей проєктів. Бали, які поставить проєкту журі, будуть поєднані з балами, які проєкт отримає від громадського голосування (у відношенні 70% та 30% голосів відповідно). В рамках пітчингу фінансування Британської Ради складає 280 000 грн на один пітчинг, очікується підтримка близько восьми заявок. Тобто бюджет одного проєкту соціальної дії становитиме до 35 000 грн від Британської Ради плюс фінансування з інших джерел.

Заявники, що не пройдуть конкурсний відбір, отримають зворотній зв’язок щодо покращення їхньої ідеї проєкту соціальної дії, що допоможе запровадити його в майбутньому.

7. Реалізація та звітування

Реалізація профінансованих проєктів та звітування має відбутись за графіком, затвердженим окремо для кожної області, який ви можете подивитись на сайті.

 

8. Організатори конкурсу

  • Херсонський Обласний Благодійний Фонд «Об’єднання» - у Черкаській області,
  • Громадська організація «Міцна Громада» - в Київській та Запорізькій областях.
 

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери:

  • Херсонський Обласний Благодійний Фонд «Об’єднання»
  • Громадська організація «Міцна громада»
  • Громадська організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.