Хто: Головний державний інспектор Відділу ведення УКТ ЗЕД управління класифікації товарів Департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби (працює з 2006 р.)
Співпраця з Британською Радою: навчання у рамках програми «Англійська мова для державних службовців» (2016-2017)
Державна фіскальна служба України стала однією з численних державних установ, працівників якої Британська Рада навчала англійської мови – в програмі, яка націлена на підтримку та розвиток зв’язків України на міжнародному рівні. Андрій Мельник приєднався до неї серед близько 30 представників служби та навчався впродовж дев’яти місяців. «Навчання відбувалося двічі на тиждень, у нас був класний педагог, ми значно підвищили знання, свій рівень англійської, і фінальні тести це показали,» – каже Андрій.
За його словами, крім англійської загального призначення, групу навчали специфічній лексиці за результатами опитування слухачів – усі обирали міжнародне листування й економічну термінологію.
«Мені навчання допомогло, тому що я у фіскальній службі відповідаю за кореспонденцію з міжнародними організаціями, зокрема, зі Всесвітньою митною організацією, куди ми адресуємо певні складні класифікаційні питання. Там їх представляють країни-учасники, і вони вирішуються у дискусійному форматі – більшістю голосів приймаються рішення. У моєму випадку проблем у порозумінні не виникає, мій словниковий запас збільшився – тобто суцільний позитив від спілкування, як на мене».
Мельник декілька разів на рік відвідує міжнародні конференції, зокрема й у ВМО – і зауважує, наскільки легше йому та іншим службовцям стало розумітися не тільки в робочих питаннях, а й в особистому спілкуванні з колегами. «Звісно, це корисно для організації, тому що позитивно вирішуються питання, немає ніяких непорозумінь зі співробітниками з міжнародних інстанцій. На мою думку, рівень наших питань, подачі, їх вирішення значно підвищився».
Андрій відзначає високий рівень викладання у Британській Раді, який порівнює з рівнем володіння носіїв англійської. Завдяки цьому навчанню, крім кращої комунікації, йому вдається налагоджувати зв’язки з колегами з Великої Британії й інших англійськомовних країн.