Хто: викладачка, тренерка, віце-президент української філії Міжнародної асоціації вчителів англійської мови як іноземної (IATEFL-Ukraine)
Співпраця з Британською Радою: викладачка в програмі “Англійська мова для державних службовців”, тренер у програмі “Агенти змін”
Знайомство Світлани з Британською Радою почалося в 2005 році, під час навчання в педуніверситеті. “Двічі на рік (під час сесії) після лекцій я прибігала до бібліотеки Британської Ради й занурювалася у світ методичної літератури. Наявність такої величезної кількості матеріалів (британських авторів!) накривала мене хвилею почуттів та емоцій, і щоденно до самого закриття я щось читала, нотувала, намагаючись охопити те, що за чотири тижні сесії охопити було нереально.”
Переїхавши до Києва, Дроботенко в 2011 році вперше взяла участь у Літній школі професійного розвитку Британської Ради та IATEFL-Ukraine — і відтоді не пропустила жодної школи: чотири роки як учасниця, зараз уже як тренер, що розробила й провела курси «Англійська мова як життєва навичка 21 століття», «Beyond Traditional Frameworks», «Creativity in the English Language Classroom: Learners as Creators», «21st century learning and teaching».
Впродовж п’яти років вона брала участь у проекті Британської Ради «Англійська для державних службовців», викладаючи ESP у Верховній Раді та Міністерстві юстиції, навчаючи законотворців не тільки мові, а й навичкам критичного мислення. “Участь у цьому проекті важко назвати роботою (у прямому значенні цього слова), це швидше було задоволення. Співпраця з мотивованими колегами під керівництвом чудових менеджерів проекту допомагали зростати мені як фахівцю й особистості.”
“У 2016-му, році англійської мови в Україні, я долучилася до проекту «Вчителі англійської мови – Агенти Змін», відповідаючи за успіх проекту в столиці. Мушу зізнатися, то був безцінний досвід, адже всі етапи проекту вимагали умінь не тільки тренера, а й менеджера, організатора, координатора, натхненника і коуча для учасників. Але всі витрачені зусилля не були марними, адже рівень проекту був дуже високий.”
“Я завдячую Британській Раді своїм становленням як вчителя EFL та ESP, модератора онлайн курсів, переходом на новий рівень: тренера для вчителів.”
Від самого початку знайомства з Британською Радою Світлана використовує будь-які можливості, щоби поширити набуті знання та ідеї серед колег. Спочатку на методичних об’єднаннях вчителів іноземної мови гімназії, де викладала в той час. Тепер - на своїх тренінгах в Інституті післядипломної педагогічної освіти для вчителів англійської мови Києва та у школах професійної майстерності для вчителів України.
“Ще у першій Літній школі я зрозуміла, що знайшла те, до чого так довго йшла: новий підхід до викладання. Методику, яка допомагає учням бути активними учасниками уроку. Ідеї, що перетворюють викладання на спільну творчість.”
Світлана каже, що завжди охоче рекомендує брати участь в усіх подіях Британської Ради, наводячи численні переконливі приклади з власного досвіду. “Для мене Британська Рада – це еталон, знак якості. Це можливість для всіх українців долучитися до досвіду європейського рівня.”