Хто: Співвласник компанії CFC Consulting, учасник Асоціації “Професійний уряд”, директор та голова українського представництва Українсько-Британського Сіті Клубу, співзасновник «Європейського молодіжного парламенту — Україна»
Співпраця з Британською Радою: молодіжні заходи в рамках роботи “Європейського молодіжного парламенту”; стипендіат Chevening; розробка лідерської програми в рамках співпраці з “Професійним урядом”
Компанія Мирошниченка CFC Consulting надає послуги у сфері стратегічних, кризових комунікацій, корпоративного піару, вона була співзасновником “Українського кризового медіа-центру”. Але співпраця Василя з Британською Радою пов’язана не з його корпоративною залученістю, а радше з громадською роботою, якою він займався в різні періоди, починаючи з 2000 року.
“Вперше ми взаємодіяли ще 16 років тому, коли я був співзасновником молодіжної громадської організації “Європейський молодіжний парламент — Україна”, яку я очолював у 2002-2004 роках. Восени 2000 року нас запросили на сесію в Оксфорд, і ми звернулися до Британської Ради за підтримкою. З цього почалася тривала співпраця: наступні кілька років ми проводили багато подій у Британській Раді чи спільно з нею, – це, звичайно, стосувалося євроінтеграції, молодіжних проектів. Коли ми створювали організацію, будь-яка підтримка була важлива, і отримати Британську Раду в якості партнера — це був кредит довіри, який ми могли використовувати в спілкуванні з іншими стейкхолдерами”.
У 2005 році Василь отримав престижну стипендію Chevening — і на рік поїхав навчатися в Лондонську школу економіки. Британська Рада тоді адмініструвала цю програму стипендій в Україні й, за словами Мирошниченка, всіляко підтримувала їх і після повернення з навчання. Згодом Василь долучався до правління Асоціації випускників програми Cheveningв Україні.
Пізніше, на фоні Євромайдану, різноманітні українські асоціації випускників університетів (як-от Оксфорд, Кембридж чи Гарвард) та стипендіальних програм стали шукати можливості об’єднання ресурсів задля того, щоб допомогти країні реформуватися, і створили організацію, яка назвалася “Ініціатива “Професійний уряд”, а потім переросла в асоціацію. Це парасолькова організація для українських випускників університетів, яких у ній зараз понад три тисячі. “Основна з функцій — допомагати новому урядові рекрутувати людей серед нашої спільноти на державну роботу,” — пояснює Мирошниченко. “Вже чоловік 70-80 були найняті на державну службу — дехто став депутатом Верховної Ради, дехто заступником міністра. Зараз організація безпосередньо активно залучена до реформи державної служби, разом з депутатами працює над законопроектами, займається advocacy, інформаційними питаннями, щоб таким чином рухати реформу вперед. І з Британською Радою ми активно співпрацювали в цьому напрямку, а потім вона залучила нас до розробки лідерської програми, яка, сподіваюся, буде скоро запущена”.
“Крім того, звичайно, є моя взаємодія з Британською Радою на рівні споживача — чи то концерт Бенджаміна Клементайна, чи виставки, які організація влаштовує в Україні, чи фантастичні фестивалі британського незалежного кіно, де я захоплююся креативом британської кіноіндустрії. Моя донька декілька років ходила на курси англійської Британської Ради. Але, в принципі, я з Британською Радою, тому що вважаю, що це успішний приклад публічної дипломатії, яку здійснює Велика Британія — і хотілося б, щоб Україна також наслідувала її в цьому досвіді. Цікава історія Британської Ради: вона була заснована в Польщі для протидії нацистській пропаганді, тож цікаво, як структура, створена, в першу чергу, для такої мети, еволюціонувала і працює на сьогоднішній день. Це така м’яка сила, яку Британія здатна поширювати через інструментарій Британської Ради”.
“Звичайно, я хочу, щоб вона збільшувала об’єми своїх проектів тут, зокрема те, що Британська Рада робить у поширенні знань англійської мови. Особливо проекти, які вона робить для військових, допомагає нам, як то кажуть, виходити на натівські стандарти і готує людей, які зможуть інтегруватися в НАТО — і це допоможе Україні посісти гідне місце на міжнародній арені”.