Хто: старший викладач Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Співпраця з Британською Радою: викладач ESP в проекті “Англійська мова для державних службовців”, тренерка в проекті “Англійська мова для університетів”

«Як же мені пощастило!», промайнуло у мене в голові, і, влаштувавшись зручніше у рожевому кріслі, я почала читати таку бажану, але рідкісну на той час енциклопедію «Британіка». Так, у далекому 2003 році, мене, студентку-першокурсницю факультету лінгвістики, тепло прийняла Британська Рада. Це було місце, де хотілося проводити весь свій час, адже тут усі охочі могли зануритися в культурні та освітні заходи, отримати вільний доступ до будь-яких ресурсів чи просто поспілкуватися за філіжанкою кави у компанії однодумців.”

Так Ольга Павленко описує своє знайомство з інституцією. Вона зауважує, що саме Британська Рада допомогла їй остаточно впевнитися у виборі професії – викладача англійської мови, а надалі надихала на все більший професійний розвиток.

“У 2015 році я приєдналася до проекту “Англійська мова для державних службовців”, де в якості викладача ESP (англійської мови для спеціальних цілей) я працювала в Адміністрації президента України, Вищій раді правосуддя, Державній службі фінансового моніторингу та Міністерстві молоді та спорту. Мені поталанило стати частиною цього проекту. По-перше, в умовах реформ в Україні, особливо у сфері державної служби, це була унікальна можливість зустріти активних і мотивованих людей, котрі готові змінювати державу. По-друге, я отримала шанс надати учасникам проекту інструмент для ефективного спілкування в професійному та міжкультурному середовищі, створити умови для їх подальшого особистісного та професійного розвитку. По-третє, завдяки цьому проекту я мала змогу співпрацювати з талановитими менеджерами Британської Ради, які успішно втілювали проект у життя, сформували дружню команду професіоналів-викладачів ESP”.

Павленко переконана в обов'язку будь-якого педагога постійно вдосконалюватись, аби могти якнайкраще розвивати інших. У 2016 році Ольга стала однією з 15 тренерів з викладання ESP у програмі Британської Ради «Professional Teaching Award in Teacher Development». Вперше в Україні ця програма була започаткована в рамках проекту “Англійська мова для університетів” і мала на меті підготувати команду тренерів, які, успішно її пройшовши, отримали право підвищувати кваліфікацію викладачів університетів України у викладанні ESP. “Можу сказати, що це стало новим етапом у моєму житті. Участь у програмі допомогла мені поглибити знання з методики викладання ESP, покращити такі якості як об’єктивність, самокритичність та наполегливість”. Загалом для Ольги бути тренером Британської Ради – це незабутній досвід роботи в команді, можливість творчо вирішувати тривіальні задачі, ділитися досвідом та приймати нові виклики.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», де Павленко працює старшим викладачем англійської, має тісні зв’язки з Британською Радою. Раніше навіть офіс організації розташовувався саме в приміщенні бібліотеки університету. З 2016 року КПІ приєднався до проекту «Англійська мова для університетів», завдяки чому працівникам вдалося об’єднати зусилля викладачів ESP і викладачів, які бажають викладати спеціальні дисципліни англійською мовою. За ініціативи останніх у 2017 році в університеті було започатковано проект «Академія змін», в рамках якого буде створено інтерактивну комунікаційну платформу UniNet для ефективної співпраці викладачів-агентів змін, студентів, представників промислового комплексу та бізнес-структур. Студенти університету беруть участь у проекті «Active Citizens», а колеги влаштовують колаборації з британськими колегами.

Співпраця з Британською Радою довела Ользі, що Об’єднане Королівство — це країна з характером, де шанують віковічні традиції та інновації, де для кожного створюють можливості для розвитку і самовдосконалення.

“Імідж Британської Ради в Україні за 25 років налічує тисячі історій успіху, і попереду нас чекає ще багато цікавого. Саме тому з абсолютною впевненістю я рекомендую всім українцям стежити за подіями Британської Ради та брати активну участь у створенні власних історій успіху.”