Хто: Заступник керівника Головного департаменту з питань впровадження реформ Адміністрації Президента України.

Співпраця з Британською Радою: учасник програми “Англійська мова для державних службовців”.

Зрібняк навчався в п’ятирічній програмі англійської для держслужбовців з 2014 по 2017 рік — із використанням як загальних підручників для вивчення англійської, так і специфічних матеріалів для професійної діяльності студентів, котрих розподіляли у групи відповідно до знання мови. “Чимало уваги приділялося таким темам, напрямам, як офісна робота, підготовка та проведення презентацій, проектний менеджмент, ділове спілкування англійською мовою, історія та сьогодення Європейського Союзу”.

Анатолій всіляко наголошує, наскільки корисним у зовсім різних аспектах було це навчання — від отримання доступу до англійськомовних ресурсів та документів, які безпосередньо стосуються його роботи, до прочитання новин чи аналітичних матеріалів на BBC, від налагодження комунікації з іноземними колегами до перегляду фільмів мовою оригіналу чи порозуміння з іншомовними туристами на вулицях Києва.

“Знання англійської мови знадобилися при опрацюванні звернень від закордонних інвесторів в Україні, документів міжнародних організацій та іншої кореспонденції, яка надходила без перекладу на нашу мову. Навчання у програмі Британської Ради допомагало в ході ділового спілкування з іноземцями, сприяло розумінню їхніх доповідей на зустрічах, презентаціях, круглих столах, які відбувалися за підтримки міжнародних організацій, міжнародних донорів України відповідно до напрямів професійної діяльності (зокрема, щодо обговорення Цілей Сталого Розвитку в Україні, досвіду країн Східної Європи щодо адаптації їхнього національного законодавства до законодавства ЄС, запровадження енергоефективних заходів, організації ринку енергоресурсів, промислової політики та ін.)”.

“Ще один важливий напрям застосування англійської мови у професійній діяльності – вивчення іноземного досвіду, законодавства з англомовних джерел про світові, європейські практики здійснення державної політики структурних реформ. Для професійної діяльності важливо було зрозуміти досвід законотворчості інших країн щодо проведення цих реформ, їх успіхи і невдачі для визначення можливостей застосування такого досвіду в нашій країні.” Це стосується запровадження державного стимулювання створення нових робочих місць та прискорення промислово-інноваційного розвитку, реформи енергоринку й стимулювання енергоефективності, управління державною власністю.

Користуючись нагодою, Анатолій висловлює вдячність викладачам з проекту Британської Ради пані Ірині Матузовій та пані Ользі Паламарчук за неформальний підхід до навчання, отримані знання, навички та вміння.