Британська Рада в Україні та компанія «Шелл» обрали переможців конкурсу проектів серед українських ВНЗ, наукових і громадських організацій у рамках програми «Український інститут газу нетрадиційних джерел». Другий етап конкурсу стартував у вересні цього року.
На конкурс було подано 42 заявки від вищих навчальних закладів і організацій з усієї України. Переможцями стали 6 заявок з Києва, Харкова та Краматорська (Донецька область) - вони отримають гранти на реалізацію проектів у розмірі від 10 000 до 50 000 доларів США.
Заявки розглядалися за трьома темами. За темою «Вода та енергія: екологічний аудит та ефективне використання енергетичних ресурсів (енергоефективність)» конкурсний відбір пройшли:
- Громадська організація «Нова енергія» (Харків) з проектною пропозицією «Розробка та поширення науково обґрунтованих рекомендацій з організації басейнового принципу управління водними ресурсами поверхневих джерел питного водопостачання Харківської області».
- Науково-технічний концерн «Інститут проблем машинобудування» НАН України (Харків) з пропозицією «Створення концепції переробки та маловідходної утилізації технологічних рідин, які використовуються в процесах видобутку нетрадиційних вуглеводнів».
- КМГО «Фонд розвитку громади» (Краматорськ) з проектом «Екологічний моніторинг стану поверхневих водних об’єктів Харківської та Донецької областей на основі гідробіологічних досліджень та біоіндикації»,
- ТОВ «Петроплай Рісерч і Консалтинг» (Київ) з пропозицією «Використання водних ресурсів Харківської та Донецької областей в контексті розвитку нафтогазової промисловості України. Оптимізація водовикористання при бурінні свердловин та виконанні гідророзривів пласта та мінімізація ризиків впливу на навколишнє середовище».
У рамках теми «Газ як джерело енергії в Україні»:
- Студія медіа-проектів «Вартові демократії» (Київ) з пропозицією «Газова революція. Усвідомлений вибір».
У рамках теми «Найкращі світові регуляторні (дозвільні) практики в нафтогазовій промисловості. Можливості для України»:
- ТОВ «КТ-Енергія» (Київ) з пропозицією «Удосконалення регуляторних практик та дозвільних процедур для потреб нафтогазової промисловості України на прикладі Харківської області».
Ознайомитися з більш детальною інформацією про подані заяви та програму «Українського інституту газу нетрадиційних джерел» можна за посиланням.