Docudays UA
Date
П'ятниця 24 квітня 2020 до Неділя 10 травня 2020

Цього року у зв’язку з карантином фестиваль документального кіно 17 Docudays UA відбудеться онлайн! З 24 квітня до 10 травня понад 50 документальних стрічок можна буде переглянути у безкоштовному доступі на платформі DOCU/SPACE! Також онлайн відбудуться усі події майстерні документалістики DOCU/КЛАС. 

Британська Рада в Україні представляє на фестивалі програму «Lost Film Found: Шотландія у фокусі». Запрошуємо також долучитися до панельної дискусії Фільмувати попри хистку ситуацію: шотландський досвід, яка відбудеться 28 квітня о 17:00. Онлайн-трансляція події відбуватиметься на головній фестивальній сторінці

Чимало шотландських фільммейкерів увійшли в історію світового кіно, розширюючи мову й можливості цього мистецтва. Утім, нерідко їхній зв’язок із Шотландією виявляється загубленим у виріінформації, обставин, часу. Колись шотландського режисера Джона Ґрірсона, популяризатора самого визначення «документальне», нарекли «батьком канадської й британської документалістики». Сучасні кінематографічні голоси Шотландії також нерідко звучать іншими мовами або розповідають історії інших країн. У контексті сучасних глобальних політичних тенденцій така дифузія зумовлює спрагу до «знаходження» – в усій смисловій палітрі слова: віднайдення загубленого, відчуття перебування в конкретному місці тощо.

Ми вирішили створити програму, яка розповідає про Шотландію мовою її режисерів, її мешканців, її повсякдення. Про проблеми й поезію її передмість, про дітей і батьків, які живуть у них, про її митців та мисткинь, працівників та працівниць заводів, спортсменів та спортсменок. 

«Голубки з передмістя» (2019). Режисерки: Еллен Фіске, Еллінор Халлін. 

Непрості історії знаходжень своїх життєвих шляхів молодими людьми в невеликому містечку Мотервелл, що намагається вижити після закриття металургійного заводу.

«Там, де я – це тут: 100 років Маргарет Тейт»

Поетичний погляд на повсякденність у ретроспективній добірці фільмів видатної режисерки незалежного авангардного кіно Шотландії Маргарет Тейт. 

«Фільм Александра» (2019). Режисер Марк Казінс. 

Александр – жвавий шотландський хлопчик. Ми бачимо його як частину природного світу. А потім чуємо від його батьків, Клер та Девіда, що у нього рідкісне захворювання. 

«Відбір» (2016). Режисерка Вілма Сміт. 

У передмісті шотландського міста життя однієї родини тихо крутиться навколо пристрасті їхнього сина до футболу. Наближається щорічний «відбір» у клубі, де грає хлопць, і родина не впевнена, що він залишиться в команді. Прекрасний та веселий портрет стосунків матері та її сина-підлітка. 

«Третій тато» (2015). Режисерка Тереза Моерман Іб. 

Героїня фільму більше 15 років не спілкувалась із  батьком через складні стосунки. Після  його смерті вона відправляється на пошуки  могили. Історія-подорож, яка переплітається зі спогадами, самопізнанням та відчайдушною спробою примирення.

«Де ми зараз» (2016). Режисерка: Люсі Рейчел.

Особистий погляд на зміну стосунків між молодою жінкою та її трансгендерним батьком. Пригадуючи історію власних стосунків, вони діляться досвідом камінг-ауту та роздумують про те, яке майбутнє чекає на їхню родину, коли рішення про перехід вже остаточне…

Програма «Lost Film Found: Шотландія у фокусі» створена в співкураторстві Хосе-Рамона «Мона» Ріваса й Docudays UA за підтримки Британської Ради в Україні.