Ініціатива Gender Equality Partnerships була започаткована у 2021 році і за цей період виросла з п’яти партнерств між Великою Британією та трьома іншими країнами до глобальної мережі з 70 спільних проєктів, що охоплюють 120 інституцій і 12 країн. 

Gender Equality Partnerships є відповіддю на звіт Британської Ради на тему «Гендерна рівність у вищій освіті: максимізація впливу». У цьому звіті були визначені ключові глобальні виклики гендерної рівності та приклади їх успішного вирішення урядами, закладами вищої освіти, галузевими організаціями і фондами.  

На глобальному рівні партнерські гранти для розвитку гендерної рівності покликані допомогти закладам вищої освіти та неприбутковим науковим організаціям побудувати партнерства та розпочати системні зміни у таких пріоритетних напрямках: 

  • Запобігання насильству щодо жінок і дівчат, особливо зокрема у закладах вищої та фахової освіти, задля створення безпечного середовища для жінок. 
  • Подолання проблеми недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищій освіті.  
  • Забезпечення доступу та заохочення жінок до галузі STEM і запобігання сегрегації за спеціальностями. 
  • Створення умов для працевлаштування випускниць закладів вищої та фахової освіти. 

Гранти підтримують партнерства між вищими навчальними закладами Великої Британії та партнерськими закладами — в Україні та інших країнах світу.

Фокусом реалізації програми Gender Equality Partnerships в Україні подолання проблеми недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищій освіті. 

Проєкти, що будуть реалізовані у 2025 році

Британський університет Український університет Назва проєкту
Bangor University Хмельницький національний університет 3R SheLeader: Resilience, Resourcefulness, and Resultfulness
Coventry University Університет імені Альфреда Нобеля та Київський національний університет будівництва і архітектури Addressing the underrepresentation of women in HE leadership: Ukraine and UK

Проєкти, реалізовані у 2024 році

Kingston University – Національний університет «Львівська політехніка»

Назва проєкту: ONLY: Open a New Leader in Yourself

ONLY: Open a New Leader in Yourself – освітня та лідерська програма для представниць українських закладів вищої освіти. Протягом року учасниці програми долучались до стратегічної та наставницької сесії, mini-MBA з міжнародними експертами, менторських сесій від українських та британських експертів, нетворкінг зустрічей.  

У фіналі учасниці презентували проєкти з розвитку та трансформації закладів вищої освіти України, лідерства, підтримки та інновацій, які втілюють у власних університетах. 3 учасниці проєкту отримали безплатне стажування у Кінгстонському університеті (Лондон).   

Відео про проєкт

University of Bedfordshire – Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Назва проєкту: Дорожня карта кар’єрного розвитку жінок-лідерок у вищій освіті в Україні

Мета проєкту – визначити бар’єри і виклики, з якими стикаються жінки-лідерки у закладах вищої освіти в Україні та Великій Британії, а також сприяти розбудові потенціалу ЗВО в Україні та розширенню можливостей для жінок-науковець і жінок-лідерок у вищій освіті шляхом розробки кар’єрної дорожньої карти «Жінки-лідерки у вищій освіті» з урахуванням гендерних аспектів, культурного та соціально-політичного контексту України, предметних напрямів досліджень.

Проєкт включає проведення аналізу потреб та викликів, серії фокус-груп з використанням методики фасилітації в ігровому форматі LEGO® SERIOUS PLAY®, створення дорожньої карти кар’єрного розвитку жінок-лідерок у вищій освіті в Україні. 

University of Cambridge – Харківський національний медичний університет

Назва проєкту: EmpowerHER: просування жіночого лідерства у вищій медичній освіті

Проєкт націлений на виявлення причин недостатньої представленості жінок на лідерських позиціях (зокрема, посадах) у вищій медичній освіті та надання жінкам  з вищої медичної школи знань та підтримки, розвиток їхніх навичок, що є необхідним для спроможності до впевненого лідерства.  

Проєкт передбачає організацію низки досліджень, проведення просвітницьких подій, реалізацію міжнародної програми наставництва, підготовку тематичних медіапублікацій і проведення фотокампанії, а також здійснення дослідницького візиту представниць ХНМУ до Кембриджського університету. 

University of Hull – Маріупольський державний університет

Назва проєкту: Посилення жіночого лідерства в системі української вищої освіти: інтерсекційна та культуровідповідна перспектива

Мета проєкту – сприяти лідерству жінок, розвитку обізнаності щодо різноманітності, рівності, інклюзії та інтерсекційності, створенню культурновідповідного інклюзивного середовища в системі вищої освіти України.  

Проєкт зосереджений на обміні успішними інституційними практиками та підтримці ініціатив, які сприяють гендерній рівності та розвитку лідерства в системі української вищої освіти. Крім того, він передбачає розроблення та впровадження курсу професійного розвитку викладачів "Інклюзивне лідерство в системі вищої освіти через культурну імерсію". 

Сторінка проєкту

Leicester University – Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

Назва проєкту: Сприяння гендерній рівності та жіночому лідерству в освіті STEM – комплексний підхід до зміцнення та інклюзії 

Проєкт має на меті створення додатку FEMPLOYEE, що надасть жінкам-початківцям у науці (ECR) можливість отримати доступ до менторства від досвідчених науковців у їхній галузі. Додаток забезпечить зручну платформу для налагодження професійних контактів, обміну досвідом та набуття важливих кар’єрних навичок.  

Він також буде використовуватися для збору даних, що допоможуть ідентифікувати основні виклики, з якими стикаються жінки у сфері науки. Отримана інформація може бути використана для покращення інституційних політик щодо гендерної рівності, а також підтримки жінок у прагненні до лідерських позицій. 

Reading University – Національний університет біоресурсів і природокористування України

Назва проєкту: Жіноче лідерство в освіті та науці

Мета проєкту – генерування знань, розбудова потенціалу та розробка політики, яка створить більше можливостей для жінок у керівництві закладами вищої освіти в Україні. 

Проєкт має на меті продемонструвати переваги зміцнення ґендерної рівності у закладах вищої освіти, сформувати детальне розуміння ґендерних викликів та можливостей, навчити жінок-лідерок навичкам лідерства, управління та співпраці. Також проєкт передбачає розролення плану ґендерної рівності для НУБіП з метою впровадження ґендерної рівності в закладі та обмін досвідом та методологіями дослідження лідерства  у вищій освіті.  

Завантажити звіт 

Дізнайтеся більше про глобальний вплив ініціативи і позитивні зміни у нашому новому звіті: Gender Equality Partnerships: the journey so far. Звіт висвітлює досвід реалізації Gender Equality Partnerships та приклади успішних проєктів з різних країн.