Молоді українці оптимістично налаштовані щодо майбутнього своєї країни, свого права висловлювати власну думку й брати участь у громадській діяльності, але багато хто з них досі не переконаний, що традиційні інститути демократії зможуть змінити ситуацію в Україні на краще. Про це йдеться в новому дослідженні Британської Ради «Надії, страхи та мрії молодих українців».
Результати опитування показали, що більша частина молодих людей у Києві та на заході України з оптимізмом дивляться в майбутнє своєї країни, але на сході України більшість молодих людей вважає, що в 2015 році їхнє життя стане гіршим.
Серед молодих українців переважає віра в силу протесту – 80% респондентів вважають, що громадяни мають право висловлювати свої думки через акції протесту і демонстрації. Проте 66% респондентів вважають, що Україні потрібен не парламент, а "сильний лідер". Це може свідчити про зростаюче бажання молоді побачити швидкий відхід від радянської спадщини укоріненої корупції, задушливої бюрократії й неадекватних соціальних інвестицій.
Опитування 1,200 осіб у віці від 16 до 35 років також досліджувало ставлення до освіти, демократії і диктатури; протесту і соціальної активності; культури і вивчення англійської мови. Великобританія сприймається молоддю як найбільш бажана країна для отримання освіти, наступні за привабливістю США, Німеччина і Польща.
54% опитаних підтримали вступ України до ЄС, підтримка тісних зв'язків з європейською спільнотою є найсильнішою на Заході (78%) і в Києві (61%). На сході, вступ до ЄС схвалюють лише 20%. Підтримка союзу з Росією становить 29% на сході (і лише 11% - на національному рівні), 40% опитаних на сході України вважають, що Україна повинна бути позаблоковою.
Читайте повний звіт дослідження за посиланням
Окрім того, український письменник Андрій Курков прокоментував результати дослідження у своєму блозі для Британської Ради.