Ідея проекту — провести перший в Україні фестиваль мобільного кіно Mobile Flix Fest, спрямований на мешканців усіх регіонів без вікових та гендерних обмежень. Він мав на меті об'єднати ентузіастів мобільної документалістики з усієї України та популяризувати креативні індустрії серед широкої аудиторії, водночас піднімаючи важливі соціальні теми, які часто ігнорують традиційні медіа.
Фестиваль організували Школа журналістики УКУ, разом з міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.
Досі в Україні мобільне кіно не мало свого фестивалю, хоча в країнах Європи таких формат дуже поширений. Подібні фестивалі вже багато років проводять у Лондоні, Парижі, Берліні, Скоп'є, Цюриху та інших містах. Минулого року найбільшому на найстарішому з них — французькому Mobile Film Festival виповнилося 13 років.
Водночас світові фахівці у сфері медіа впевненo стверджують, що мобільне відео отримуватиме дедалі більшу популярність. За словами Стенлі Мейтіна, американського фахівця з відеопродукції для бізнесу, поява таких соціальних платформ як Snapchat чи Periscope дала аматорам простий та доступний інструмент для виготовлення та розповсюдження відео, а отже, значення мобільного відео надалі зростатиме. Відеододатки для смартфонів створили відеосвіт, який постійно наповнюють мобільні режисери потоком життєвих ситуацій, підтримуючи мобільну культуру — mobile first.
З огляду на світові тренди та доступність технології мобільного відео для української аудиторії, ми прагнули пожвавити її інтерес до креативних технологій, активізуючи тим самим розвиток культурного сектора і залучаючи до нього якнайширше коло осіб.
Основні заходи проекту пройшли 15 і 16 червня 2018 року. Відкриття фестивалю відбулося у Центрі Шептицького (Львів), котрий став основном подієвим майданчиком. Впродовж події працював VR-куточок медіапартнерів фестивалю: Олексій Фурман і Сергій Полежака з New Cave Media пропонували всім охочим приміряти окуляри віртуальної реальності та за допомогою мобільного телефона зануритись в один з VR-проектів.
В рамках фестивалю відбулися майстерні та майстер-класи від експертів з відео- і кіновиробництва та мобільної зйомки для відібраних учасників та широкої аудиторії відвідувачів.
Організатори отримали 27 фільмів від 34 аплікантів з 13 областей України. До участі відібрали 21 відеоентузіаста з 12 областей України, котрі цікавляться мобільною культурою професійно чи на аматорському рівні займаються виробництвом коротких фільмів на смартфоні. За віком це в основному люди до 35 років, а за родом діяльності — переважно студенти старших курсів, журналісти та відеографи регіональних ЗМІ та продакшнів. Вік наймолодшого учасника — 16 років, а найстаршій учасниці 61 рік.
Журі обрало 10 стрічок для показу в рамках фестивалю.
Найстаршою учасницею фестивалю стала Лідія Филипчук, якій 61 рік. Лідія працює водійкою трамваю у Львові і веде блог на Youtube. Протягом фестивалю вона найбільше здружилася з наймолодшим учасником, якому 16 років. В кінці події вона сказала: «Дякую, що залучили мене до своєї молодої компанії».
Переможці фестивалю
- Номінація «Креативний дебют»: Анна Ільченко (Сєвєродонецьк) і Марина Верещака (Харків) з фільмом «Лірник»
- Номінація «Креативний погляд»: Андрій Максимович (Львів) з фільмом «Дотик»
- Номінація «Креативна композиція»: Юрій Суходоляк (Тернопіль) і Олександра Комісарова (Рівне) з фільмом «Fin del Mundo»
Фото: Анастасія Стьопіна, Марина Верещака