Culture Bridges — програма розвитку українського культурного сектору. Вона надавала гранти та можливості розбудови потенціалу для налагодження ефективних зв'язків між митцями, культурними операторами та інституціями в Україні і ЄС. Програма стартувала у листопаді 2017 та завершилася у липні 2020 року.
Грантовий компонент в межах Culture Bridges складався з трьох категорій грантів: міжнародна мобільність, проєкти національної та міжнародної співпраці. У шести грантових конкурсах у трьох категоріях до програми надійшло 2 006 заявок. З-поміж них було підтримано 120 проєктів: 87 грантів міжнародної мобільності, 17 грантів міжнародної співпраці та 16 грантів національної співпраці.
Окрім грантів, Culture Bridges пропонувала набір можливостей для розбудови потенціалу для місцевого сектору культури та креативних індустрій (ССІ), а також підтримала ряд спеціальних проєктів:
- Тренінги для менеджерів культури
Було організовано 10 дводенних тренінгів для 187 менеджерів культури з розвитку навичок управляння проєктами. Всім учасникам було також надано можливість отримати мікро-грант для реалізації власного культурного проєкту. В результаті було підтримано 22 проєкти у дев'яти регіонах України (Івано-Франківськ, Ужгород, Черкаси, Хмельницький, Рівне, Донецьк, Полтава, Дніпро та Херсон).
- Воркшопи з написання заявок на програму «Креативна Європа»
Проведено 10 воркшопів для ознайомлення українських організацій з міжнародним досвідом подання успішних заявок на програму «Креативна Європа» та реалізації проєктів, воркшопи відвідали 189 учасників. 10 учасників пізніше подали 12 заявок на програму «Креативна Європа», дві з яких були успішними.
- Навчальні поїздки до країн ЄС
Щоб посилити вплив воркшопів, програма також організувала чотири навчальні поїздки до Словенії, Іспанії, Данії та Греції для представників 28 українських організацій в межах компонента «Креативна Європа». Ці поїздки були насамперед спрямовані на сприяння встановленню партнерських відносин між Україною та ЄС та демонстрації успішних культурних проєктів.
- Спеціальні проєкти EUNIC
17 Національних Інститутів Культури Європейського Союзу працювали разом над шістьма спільними проєктами EUNIC, профінансованими програмою. Ці шість проєктів залучили майже 10 000 учасників у 20 регіонах України.
- Maidan European Debate Club
Крім того, програма Culture Bridges підтримала виробництво Maidan European Debate Club, міжнародного телевізійного проєкту, який підтримує критичну дискусію щодо майбутнього напрямку розвитку Центральної Європи. 10 епізодів програми транслювалася в Чехії, Словаччині, Білорусі, Грузії та Україні, а координацією виробництва та трансляцій опікувався Чеський Центр.
Більше про результати програми дізнавайтеся за посиланням.
Culture Bridges фінансувалася Європейським Союзом в межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, реалізувалася Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу.