Якщо Ваш вищий навчальний заклад хотів би розвинути співпрацю з британськими університетами для здійснення мобільності викладачів та студентів, спільних навчальних програм, можливості розвитку міжінституційної співпраці наступна інформація може допомогти Вам. 

Програма Erasmus+

Більше 25 років Європейський Союз фінансував програму Erasmus для підтримки обміну студентами та викладачами країн ЄС та за його межами. Спираючись на успішний досвід програм Erasmus Mundus, Tempus, Alfa та Edulink, 2014 року стартувала нова програма ERASMUS+. Протягом 2014 - 2020 рр. програма пропонує  більше можливостей для співробітництва навчальним закладам, а також для індивідуальної мобільності з країнами- членами ЄС та інших європейських країн.

В рамках цієї програми фінансування спрямоване на підтримку обміну викладачами та студентами; стажування; спільні магістерські та докторські програми; а також міжвузівську співпрацю. Певну частину цієї фінансової допомоги координує безспосередньо Європейська Комісія. У Великій Британії програмою Erasmus+ опікується Національна Агенція Сполученого Королівства (UK National Agency), - партнерство Британської Ради та міжнародної консалтингової компанії «Ecorys» (www.uk.ecorys.com). Британська Рада здійснює координацію децентралізованих програм Erasmus+ у вищій освіті (KA1, KA2). 

Ключові напрями діяльності програми: 

• КА1 – Навчальна мобільність

• КА2 – Проекти співпраці

• КА3 – Підтримка реформ

• Жан Моне (Європейські студії)

Міжнародна кредитна мобільність

Вперше в рамках програми Erasmus+ надається підтримка викладачам та студентам навчальних закладів країн-членів програми (Programme Countries) та країн-партнерів програми (Partner Countries), зокрема України. Перелік країн-членів програми можна подивится тут.

Подавати заявки на цю фінансову підтримку можуть лише навчальні заклади країн-членів програми (Programme Countries). Але українські навчальні заклади, які мають партнерські зв’язки з британськими університетами, можуть скористатися цим фінансуванням для розвитку викладання та наукових досліджень в рамках свого партнерства.

Якщо Ваш навчальний заклад не має контактів з британськими університетами, але хоче налагодити їх за фінансової допомоги програми Erasmus+, будь ласка, ознайомтесь із сторінкою партнерських можливостей, завантажте та заповніть відповідну форму.

Інформація про спільні програми, можливості розвитку міжінституціїної співпраці та інші програми міститься тут. 

Контакти Erasmus+ офісу в Україні та інших країнах можна знайти за посиланням тут.

Програма Горизонт 2020

Програма Горизонт 2020 (Horizon 2020) - найбільша програма ЄС, спрямована на підтримку дослідницької та іноваційної діяльності, бюджетом понад 80 млрд. євро на період сім років (2014-2020).

Horizon 2020 пропонує розмаїття можливостей співпраці для закладів та індивідуальних заявок з країн за межами ЄС.

Мета програми – надати можливість європейським та глобальним дослідникам співпрацювати і виводити науку на рівень світового класу, усуваючи бар’єри для інновацій та спростити роботу разом державного та приватного секторів для досягнення інновацій.

Детальніша інформація про те, як скористатися можливостями програми Horizon 2020 міститься тут. Подробиці про британську складову в програмі можна знайти за посиланням тут.

EURAXESS UK

Euraxess UK - це загальноєвропейська ініціатива, до якої долучено 35 країн, з метою підтримки міжнародної мобільності закордон або до Великої Британії та кар’єрного розвитку дослідників. Британська Рада підтримує Euraxess UK website, де міститься інформація про структуру сучасної дослідницької сфери Великій Британії, базу вакансій та фінансування для міжнародних досліджень.