Святкування Європейського Дня мов розпочалося у 2001 році, коли воно було одним із найважливіших моментів Європейського року мов. Комітет міністрів Ради Європи вирішив, що цей день буде відзначатися щороку для сприяння багатомовності.
Мовна різноманітність є інструментом для досягнення більшого міжкультурного розуміння та ключовою складовою багатої культурної спадщини нашого континенту. Ось чому 800 мільйонів європейців заохочують вивчати якомога більше іноземних мов у будь-якому віці.
В Україні Європейський день мов було організовано мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу (EUNIC), а у 2018 та 2019 роках подія фінансувалася за програмою Євросоюзу «Culture Bridges», яка реалізується Британською Радою. У 2019 році Європейський день мов відбувся 15 вересня 2019 року у приміщенні Goethe-Insitut Ukraine у Києві.
Учасники та організатори події в Україні: Британська Рада в Україні/British Council in Ukraine, Інститут Г’ете в Україні/Goethe-Institut Ukraine, Французький інститут в Україні / Institut français d'Ukraine, Польський Інститут у Києві / Instytut Polski w Kijowie, Чеський центр у Києві, Центр португальської мови Інституту Камоенш в Києві, Посольства Естонії, Іспанії Embajada de España en Ucrania, Литви Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi та Угорщини в Україні. До заходу також долучилось Українське товариство глухих, яке представило українську жестову мову протягом дня для відвідувачів події.
Гості заходу змогли познайомитися з культурною діяльністю та різноманітними пропозиціями щодо професійного розвитку вчителів, запропонованих організаторами події. Кожен охочий мав змогу відвідати інформаційні заходи щодо навчання в цих країнах, пройти пробні уроки європейських мов для дітей, підлітків та дорослих та взяти участь у захопливих майстер-класах та вікторинах з чудовими призами.
Популярне змагання «побачення на 11 мовах» (SpeakDating) залучило сміливців на миттєву зустріч з викладачами європейських мов, де носії мов навчали учасників широковживаним фразам на одинадцяти європейських мовах.
Бібліотека Інституту Гете відкрила свої двері для громадськості, надаючи їм можливості почитати книжки мовою оригіналу, та дізнатися про улюблені книжки представників Посольств. Наймолодші відвідувачі отримали можливість змайструвати свою власну книгу та оживити її.
Окрім того, у програмі була екскурсія бібліотекою та змагання читців. Учасники мали можливість поринути у світ книжок, а також помандрувати віртуальним світом за допомогою новітніх технологій. Всі учасники заходу змогли долучитися до обміну книгами будь-якою європейською мовою.
Також відвідувачі взяли участь у розважальному пригодницькому пішохідному квесті «Німецькі сліди на Подолі», під час якого учасники вирішували неординарні завдання, загадки та мали змогу дізнатися більше про внесок німецької культури у життя Києва.