«Майбутня англійська» - це трирічна програма, яка впроваджується у семи країнах: Вірменії, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Туреччині, Україні та Узбекистані.
Загальна мета програми - вирішити проблему низького рівня володіння англійською мовою випускників шкіл, які вступають до закладів вищої освіти або починають працювати. В рамках програми буде проведено дослідження з метою збору надійних та достовірних даних. Результати дослідження допоможуть вирішити вищезазначену проблему шляхом підтримки професійного розвитку вчителів англійської мови для того, щоб вони могли задовольнити потреби своїх учнів.
«Майбутня англійська» - один із найамбітніших проєктів Британської Ради в Україні на сьогодні. Ця програма реалізується в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України. Це зазначено у Листі про наміри, підписаному між Міністерством освіти і науки України та Британською Радою.
Перший етап проєкту спрямований на аналіз викликів, з якими стикаються шкільні вчителі англійської мови, допомагаючи випускникам шкіл розвивати комунікативні мовні вміння.
Було проаналізовано вміння вчителів навчати англійської мови у класі, їх ставлення до процесу навчання та як це впливає на мовну політику та процеси навчання англійської мови в системі освіти. Консультант з університету Лейстер відвідав школи з різних куточків України та спостерігав за вчителями англійської у класі. Він опитав вчителів, учнів 10 класу та керівництво школи.
На сьогодні проєкт знаходиться на етапі проведення комплексних досліджень у семи країнах регіону щодо визначення рівня володіння англійською мовою випускників шкіл за допомогою тесту Aptis, який розроблено Британською Радою. Мотивацію, прагнення та уподобання учнів буде також досліджено. Участь у дослідженні візьмуть учні із 157 шкіл України.
В рамках дослідження заплановано провести симпозіум, метою якого є поширення та обговорення результатів дослідження, а також вивчення рішень, спрямованих на політику англійської мови та професійний розвиток вчителів. Ця подія об’єднає регіональних освітніх лідерів, політиків та відповідні громадські організації як з українського, так і з британського сектору навчання англійської мови. Дати симпозіуму будуть оголошені додатково.