Курс професійної підготовки вчителів англійської мови «Викладання англійської у новому контексті: базова середня освіта, 7-9 класи» розроблений на підтримку реформи «Нова українська школа» та успішно пройшов пілотування у березні 2023 року на онлайн платформі Online Teacher Community.

З липня 2023 по березень 2024 року п’ять когорт учасників (близько 5,000 вчителів англійської мови) успішно завершили своє навчання та застосовують на практиці набуті знання. Наразі триває розробка програми і курсу для підтримки вчителів англійської мови у їхній підготовці до пілотного запуску реформи профільної середньої освіти НУШ (10-12 класи). Нижче ви можете ознайомитися зі змістом та метою курсу «Викладання англійської мови у новому контексті: базова середня освіта, 7-9 класи»

Курс триває тридцять годин (п'ять тижнів) та передбачає змішаний режим навчання, що поєднує різні елементи синхронної та асинхронної онлайн-взаємодії. Основний фокус курсу – це розвиток навичок дистанційного викладання, поглиблення розуміння цифрової грамотності та нових технологій. Включає такі теми, як:

  • цифрова грамотність;
  • організація інтерактивного навчання онлайн;
  • збереження найкращих практик і досягнень у використанні цифрових технологій у навчанні офлайн або змішаному навчанні;
  • підтримка розвитку автономії учнів.

Курс складається з чотирьох однотижневих модулів та фінальної пленарної сесії для презентації групових проєктів.  

Окрім цього, учасники матимуть доступ до:

  • збірки відеоуроків;
  • бібліотеки ресурсів із посиланнями на відповідні статті, відео та навчальні матеріали;
  • бібліотеки цифрових інструментів з анотованими посиланнями на безкоштовні цифрові інструменти, а також відеоінструкції, які показують, як їх використовувати;
  • три додаткові модулі самостійного доступу, які є необов’язковими, і учасники можуть вибрати будь-який, який їх цікавить.

Після успішного проходження курсу вчителі отримають сертифікат.

В разі питань, пов’язаних з курсом, контактуйте з командою проєкту: ep_team@britishcouncil.org

Модуль 1. Використання навчальних технологій

У першому модулі вчителі сформують необхідні навички, які допоможуть краще орієнтуватися у цифровому світі, а також сприятимуть розвитку автономного навчання учнів.

Модуль 2. Планування уроку і адаптація матеріалів.

У другому модулі учителі зможуть консолідувати знання з попереднього курсу щодо планування уроків і зрозуміти вплив дистанційного навчання на структурування уроку. Це також дозволить спланувати, як використовувати онлайн інструменти для розвитку цифрової грамотності.

Модуль 3. Управління онлайн навчанням

Третій модуль допомагає висвітлити проблеми, пов’язані з керуванням як віддаленими, так і традиційними класами, а також пропонує деякі шляхи, завдяки яким традиційні класи в майбутньому стануть більш інтегрованими з елементами технологій, а навчання в класі стане більш гібридним за своєю природою.

Модуль 4. Оцінювання та мотивація учнів

Четвертий модуль консолідує та спирається на питання, пов’язані з основами оцінювання з попереднього курсу. Вчителі зрозуміють вплив цифрових технологій на оцінювання та інтегрують нові цифрові інструменти, такі як електронні портфоліо, у процес оцінювання учнів.