РОЗА САРКІСЯН І ТЕАТР АКТОР (М. КИЇВ)
«Психоз о 4.48» (за однойменною п’єсою Сари Кейн, переклад – Олег Лишега)
Опис вистави: «Психоз» – це психогенне шоу, біполярний балет і просто дівич-вечір, на якому жінки намагаються зрозуміти себе й досягти абсолютного прозріння. Тут зустрічаються хворі й лікарі, яких також потрібно лікувати, і влаштовують запальні танці на смертному одрі. Втомившись від нормальності, героїні вистави знаходяться в пограничному стані, у світі експериментів зі своїми межами. Вони досліджують біль, який звільняє, і біль, від якого хочеться жити, монополізують право на маячню і право на те, щоб сказати правду. Але стикнувшись з максимальною відвертістю тексту культової британської драматургії, авторки відкривають, що нормальність, насправді, знаходиться в самому центрі конвульсій. І невідомо, що краще, залишатися жити хворим, чи звільнитися від божевілля і померти.
Творчий склад:
Режисерка – Роза Саркісян
Художник – Діана Ходячих
Композитор – Олександра Малацковська
Кураторка – Настя Джумла
Прем'єрний показ – 27 і 28 лютого 2018 року
Про театр «Актор» :
«Актор» - це сучасний театр, де поруч із альтернативними, проривними виставами молодих та досвідчених режисерів ідуть витончені класичні та перевірені часом спектаклі.
У новому сезоні театр розвивається у 4 напрямках: Актор.Класика, Актор.Underground, Актор.Kids та Актор.Домашній Театр. На меті – створити вільний простір для реалізації ідей у різних жанрах та стилях, де на одній сцені будуть проходити канонічні вистави класичного репертуару та експериментальні постановки.
У виставах «Актора» беруть участь народні та заслужені артисти України: Ада Роговцева, Олексій Вертинський, Людмила Ардельян, Анатолій Гнатюк, Валерій Шалига, актори провідних київських театрів та випускники кращих ВНЗ України. Окрім звичного формату вистави, театр проводить майстер-класи від акторів театру та кіно і спільний із бібліотекою Botan проект Chitachi, де відомі українці читають казки для дітей та дорослих.
Про режисера:
Віднедавна Роза Саркісян – головна режисерка Першого українського театру для дітей та юнацтва (м. Львів). У минулому – засновниця харківського проектного театру «DeFacto», кураторка, учасниця міжнародних режисерсько-драматургічних лабораторій та шкіл. У своїй роботі Роза шукає нові форми через синтез театральних ігрових практик, постдокументального театру, музики і перформансу.
Проекти, вистави: «Так, мій фюрер», site-specific проект «Часу нема. За склом», театральне дослідження «ВБИТИ ЖІНКУ», перформанс «Музей Миру. Музей Війни», «теорія великого фільтру», перформерка і драматургиня разом з Йоанною Віховською «Перед Війною Війна Після війни/ Частина 1» (Варшава театр Коммуна//Варшава) співкураторка проекту «DESANT.UA/ДЕСАНТ.UA» у Варшаві, (шоукейс українського критичного театру) співрежисерка україно-польського проекту «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду». У 2017 році під час стипендії Гауде Полонія стажувалася в варшавських театрах Комуна//Варшава, Театр Розмоитошчі (TR Warszawa), Театр Повшехни.