Khrystyna`s story 1

«Думай глобально – дій локально» – саме цей слоган зацікавив мене в програмі «Активні Громадяни». Я вирішила долучитись, щоб на своєму локальному рівні робити речі, які мають глобальні наслідки – я вірю в це! Я не вірю в те, що в країну прийдуть зміни з обранням нового президента. Проте, я впевнена, коли люди почнуть думати по-іншому, коли суспільство буде готове брати на себе відповідальність за те, що відбувається навколо, тоді прийдуть зміни. Програма «Активні Громадяни» ідеально підходить для такої трансформації суспільства. Я вважаю, коли людина сама прибирає місто чи ліс, її рука більше не підніматиметься викинути папірець повз смітник. Громади повинні контролювати владу, бути активними, боротись за свої права на своєму рівні та слідкувати за дотриманням закону. Якщо Ви бачите щось, що порушує закон чи пригнічує якусь людину, навіть якщо це Вас не стосується, не потрібно чекати, поки це Вас торкнеться – робіть кроки, активні кроки.

Цього року мені випала грандіозна можливість презентувати Україну в міжнародному проекті «World Merit», який відбувався в Нью-Йорку, США. Це, однозначно, наймасштабніший проект, в якому я приймала участь. «World Merit» налічував 360 учасників з близько 100 країн світу.Протягом декількох тижнів, учасники розробляли проекти соціальної дії, які сприятимуть реалізації цілей сталого розвитку ООН до 2030 року. Пізніші, власні проекти учасників були презентовані під час Генеральної Асамблеї Об'єднаних Націй. Дякуючи програмі «Активні Громадяни», я досягнула мети, що була ключовою для мене останні декілька років – потрапити на Генеральну Асамблею ООН.

Взагалі можу сказати, що програма «Активні Громадяни» дуже розширила мій світогляд та надала можливості для нетворкінгу, змінила ставлення до багатьох подій, які відбулись у світі. До знайомства з програмою, я непокоїлась про ситуацію лише в Україні, весь час досліджувала теми, які можна впровадити в соціальний проект боротьби з голодом. Під час участі у проекті «World Merit», я почула історії про такі країни, як Непал, Судан та інші, та до мене прийшло розуміння, наскільки відрізняється шкала потреб і проблем у країнах світу: когось хвилює розвиток громадянського суспільства, когось дискримінація, когось расизм, в той самий час, коли хтось просто навіть не має доступу до питної води. Прийшло усвідомлення того, як важко працювати в ООН та знаходити компроміс, як важко домовитись чи просунути якесь рішення – бюрократію ж, звичайно, ніхто не відміняв. Під час «World Merit», важливою думкою, що мене осяйнула було наступне: незважаючи на абсолютно-полярний спектр проблем, які непокоїли учасників – їх об'єднувало прагнення до активних дій, і з такими людьми хочеться творити і вірити в світле майбутнє. Хочу, щоб в Україні було більше Активних Людей і тоді ми точно зможемо все!

Історія успіху Христини