Британська Рада в Україні, Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка та Theatre Platform NGO оголошують прийом заявок на два майстер-класи: зі сценічного дизайну та музичного оформлення вистави. Ці воркшопи є продовженням Театральної програми 2015 Британської Ради в Україні і проходять у рамках конкурсу для молодих українських режисерів на постановку сучасної британської п’єси. Обидва майстер-класи відбудуться на базі Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (м. Київ, пл. І. Франка, 1).
Дати проведення:
- 16-18 вересня 2015 р. (майстер-клас зі сценічного дизайну)
- 22-25 вересня 2015 р. (майстер-клас з музичного оформлення вистави)
До участі запрошуються молоді режисери, сценографи, звукорежисери, композитори, актори з досвідом роботи не менше однієї вистави на професійній сцені.
На майстер-класи можуть також подаватися одразу сформовані «команди»:
Сценографія: режисер + художник.
Музичне оформлення: режисер + звукорежисер + композитор + актор / перформер.
У кожного учасника буде унікальна можливість поспілкуватися із провідним британськими фахівцями та розширити свої професійні навички. Практичні курси охоплюватимуть такі питання:
Майстер-клас зі сценографії «Режисерсько-дизайнерський діалог» (тренери – режисер Ян Вільям ван ден Бош та сценічний дизайнер Ліз Кук)
- як краще побудувати ефективний діалог між режисером та сценографом, як прийти до спільного бачення вистави;
- як втілити це бачення, при цьому не зрадити своїм ідеям та адекватно донести їх до глядача;
- заповнення професійних «прогалин» та збільшення шансів на досягнення цілей.
Майстер-клас із музичного оформлення вистави «Звуковий дизайн» (тренер – режисер, звукорежисер, композитор Падді Каннін)
- підготовка «звукового ландшафту»;
- редагування голосів;
- розміщення колонок та мікрофонів;
- вивчення запису мікрофоном та маніпуляцій із голосом чи інструментом для конкретних завдань;
- як збалансувати звук для більш реалістичного ефекту чи втілення інших творчих задумів.
Ми чекаємо на ваші заявки на e-mail: theplatforma@gmail.com із позначкою у темі повідомлення «майстер-клас зі сценографії» чи «майстер-клас зі звукорежисури».
Заявка на участь повинна містити такі документи:
- CV (професійне резюме з контактними даними)
- мотиваційний лист обсягом не більше 2 аркушів (цей документ стане вирішальним при конкурсному відборі, тож просимо детально описати ваш досвід, проблеми, з якими зіштовхнулися у професійній діяльності, та очікування від майстер-класу).
Участь у майстер-класі безкоштовна. Організатори не покривають витрат на проїзд та проживання учасників. Група формуватиметься на конкурсних засадах. Перевага надаватиметься режисерам, які надсилали заявки на конкурс Британської Ради на прочитання сучасної британської п’єси.
Останній день прийому заявок: 31 серпня 2015 р.
Додаткова інформація
Ян Вільям ван ден Бош – режисер, призер багатьох фестивалів. Зробив міжнародну кар’єру, поставивши вистави за п’єсами «Closer» (Патрік Марбер), «Bash» (Ніл Лабут), «Ідіот» (Федір Достоєвський) у Словачині, «The Pillowman» (Мартін Макдонах), «Amadeus» (Пітер Шаффер) та «Звіяні вітром» (Маргарет Мітчелл) у Латвії, «Home» (Девід Сторі) у Словенії, «Portia Coughlan» (Маріна Карр) у Росії, «Eldorado» (Маріус фон Майєнберг) у Чехії та «Воля будувати» (документальний театр) у Гонконзі. Ян співпрацював із Young Vic, Battersea Arts Centre, Arcola, The Globe, Almeida та Soho Theatre. Виріс у Нідерландах. Після військової служби приїхав до Британії, де отримав ступінь бакалавра з театрального мистецтва та німецької мови в Університеті Лондона.
Ліз Кук – сценограф та художниця, за плечима якої 15-річний досвід роботи та співпраця із провідними британськими театрами: National Theatre, Royal Court, Royal Shakespeare Company тощо. Також працювала над постановками у театрах лондонського Уест Енду та регіональних компаніях. Має сценографічну та філологічну освіту.
Падді Каннін – режисер, композитор, звукорежисер. Написав музику до більш ніж 150 постановок, зокрема, для таких театрів як Cheek by Jowl, National Theatre, Royal Shakespeare Company, Donmar Warehouse, Out of Joint, Abbey Theatre, Gate Theatre, Druid Theatre, Manchester Royal Exchange, Royal Court, Liverpool Everyman та інших. Працював музичним режисером і копродюсером у театрі Donmar, де записувалася п’єса Стівена Сондхейма «Company», що виграла премію Music Industry Award у номінації “кращий сценічний альбом”. Пише музику для BBC Radio Drama, RTE Radio Drama, телебачення та кіно. Лауреат премії Крістофера Уілена та премії критиків шотландського театру. Режисер театру Cheek by Jowl.