Ідея створити музей на базі літака виникла в активної громадянки Ольги Кушнір – помічниці керівника Кіровоградської Льотної Академії. Для чого? Щоб розширити можливості для змістовного дозвілля шкільної молоді, у першу чергу – для тих, хто проживає в селищах Кіровоградщини й швидше за все, ніколи не подорожував літаком. У якості бонусу, проект передбачав націлення молодого покоління на майбутній професійний вибір у галузі технічних спеціальностей, адже розвиток тієї ж авіації сьогодні стримує дефіцит висококваліфікованих кадрів.

Тож, результатом реалізації проекту стало відкриття в місті Кіровоград, на території Алеї авіаторів Кіровоградської льотної академії НАУ, інтерактивного музею, який розмістився прямо всередині справжнього літака українського виробництва (Ан-24). Доступ до музею є вільним для будь-якого охочого школяра. Під час екскурсій діти дізнаються про те, як працює авіаційна галузь, як здійснюються пасажирські перевезення, а також які спеціальності передбачає ця сфера й де їх можна отримати.

Серед екскурсоводів – ветерани авіації та волонтери-курсанти Льотної академії, а супроводжуються розповіді яскравими мультимедійними аудіо-та відеоматеріалами. Такий оригінальний метод подачі спрямований на виклик інтересу школярів до роботи в авіації, формування їхньої мотивації вдосконалюватися інтелектуально та фізично, щоб у майбутньому стати гідною зміною представникам української авіації. Отже, на локальному рівні – доступне, змістовне та корисне дозвілля шкільної молоді з сільської місцевості. На глобальному – підвищення інтересу нового покоління до технічних спеціальностей, підтримка розвитку технічної освіти, подолання проблеми дефіциту кадрів у авіаційній галузі.

У рамках проекту знайшлося чимало партнерів, ними стали: громадська організація «Міжрегіональна спілка експертів з професійної підготовки льотного персоналу», Рада Старшин Кіровоградської льотної академії НАУ, авіакомпанія «Урга», Кіровоградське відділення «ПриватБанку», місцеві ЗМІ.