Конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge заохочує молодих людей з країн-учасниць програми розробити інноваційний стартап і розповісти про це світові. Студенти, випускники та молоді підприємці брали участь у конкурсі у 2019-2022 рр. Конкурс проходив у трьох категоріях:

  • Соціальний вплив - Ідеї, що сприяють соціальній інтеграції, гендерній рівності та підтримку соціальних меншин. Проєкти цієї категорії покликані допомагати тим, хто цього потребує. 
  • Креатив - Ідеї, ​​що презентують новий продукт, виставку або ​​нові підходи, щоб урізноманітнити культурне середовище. Нові ідеї, які допоможуть творчим людям розширити свою аудиторію та стати успішними.
  • Цифрові технології - Ідеї, які базуються на використанні інноваційних технологій та передбачають розробку і застосування нового програмного забезпечення.

У кожній з країн-учасниць міжнародне жюрі обирало переможців категорій та національного переможця. Крім того, проводилося громадське голосування, перемогу у якому отримувала команда, яка набере найбільшу кількість голосів серед суспільства.

Дізнайтеся, як відбувався конкурс у 2022, 2021, 2020 і 2019 роках та які команди з України стали переможцями, ознайомившись з матеріалами нижче.

Переможці конкурсу 2022

Переможець категорії соціального впливу 2022 – SKIt – застосунок для менеджменту часу зимових видів спорту під час тренувань або змагань від Ангеліни Недошитко. Автор проєкту запевняє, що на відміну від інших аналогічних додатків, SKIt буде дешевшим та доступнішим.

Переможець категорії соціальних проєктів 2022 – Check it – освітня гра, яка спрямована на підвищення рівня медіаграмотності від Ганни Щерби, Назара Душко, Василя Чухілевича та Михайла Іващука. Цей проєкт є гарною можливістю для вчителів стимулювати бажання студентів аналізувати та критично оцінювати інформацію.

Переможець категорії креативних проектів 2022 та національний чемпіон 2022 – SaveArtUA – це благодійний фонд Ірини Кречковської та Миколи Кривого. Фонд займається збором інформації прозруйновані пам'ятки культури під час війни в Україні та організовує збір коштів для їхнього подальшого відновлення.

Національний переможець голосування 2022 – Robota v tylu – платформа для волонтерського руху, за допомогою якої можна налагодити процес обміну допомогою від Артура Федоренка та Дмитра Максимова. Всього за 2 місяці завдяки платформі було надано допомогу більше 3 тисячам українцям по всьому світу.

Переможці конкурсу 2021

Переможець категорії креативних проектів 2021 – Crafterz, проект, творці якого розробили спеціальну коробку, що міститиме футболку з перероблених матеріалів, фарби, трафарет з унікальним дизайном та покрокову інструкцію для того, щоб персоналізувати цю футболку без особливих художніх навичок. Команда представляє Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У наступні місяці автори ідеї зможуть попрацювати з ментором і проконсультуватися щодо її подальшого розвитку. 

Переможець категорії цифрових технологій 2021 – Floorer - outstanding floorplans in minutes, цифровий продукт, який автоматизує процес розробки планів поверхів для архітекторів, що допомагає створювати нову архітектуру, а також реконструювати існуючу нерухомість. Команда була номінована на конкурс агенцією PPV Knowledge Networks. Вона отримає підтримку досвідченого наставника для розвитку свого проекту. 

Переможець категорії соціального впливу 2021 – IONKID – проект, номінований на участь у конкурсі Національним університетом «Львівська політехніка». IONKID є веб-мобільною платформою, яка автоматизує документування та коригування даних терапії аутизму, надає терапевтам та кураторам інструменти для їх аналізу та відстеження прогресу дитини. Учасники команди у наступні місяці працюватимуть над розвитком ідеї з наставником. 

Переможець категорії зміни клімату і національний чемпіон 2021 – Dillsy – цифрова система, що є інноваційною альтернативою паперовим чекам і має на меті зменшити вирубування лісів, кількість паперових відходів та використання отруйних чорнил для принтерів. Команда Максима Омельченка та Андрія Захарченка представляє Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Dillsy братиме участь в ексклюзивній віртуальній програмі спринту «Creative Spark Launchpad», отримає підтримку кваліфікованого ментора, а також грант на розвиток проекту в розмірі 2000 фунтів стерлінгів. 

Національний і міжнародний переможець голосування 2021 – Aid - Artificial Intelligence Graphical Constructor – веб-додаток, що дозволяє людям використовувати складні концепції та алгоритми штучного інтелекту, не маючи попередніх знань про те, як вони працюють. Команда Михайла Мамчура та Віолетти Білинської була номінована на участь у конкурсі Національним університетом «Львівська політехніка». AID візьме участь в ексклюзивній віртуальній програмі спринту «Creative Spark Launchpad», працюватиме над розвитком проекту з наставником і отримає грант у розмірі 2000 фунтів стерлінгів на розвиток своєї ідеї. 

Переможці конкурсу 2020

Переможець категорії креативних проектів 2020 – Eleobike, розумна система безпеки, яка перетворює звичайні велосипеди в електричні. Команда Сергія Давидова та Максима Кузьмінчука була номінована на участь у конкурсі Національним університетом «Львівська політехніка». У найближчі місяці команда матиме можливість попрацювати з наставником, який надасть професійні поради щодо подальшого розвитку бізнес-ідеї.

Переможець категорії цифрових технологій 2020 – Warm paper, мережа автоматизованих точок друку. Проект розроблено командою Національного університету «Львівська політехніка»: Юрієм Горбалем, Андрієм Чумаком та Володимиром Греськом. Команда вже обладнала 6 пунктів друку у своєму університеті для вирішення потреб студентів. Команда отримає кваліфіковану підтримку наставника для подальшого розвитку свого проекту.

Інноваційне реагування на пандемію 2020 – це нова нагорода для проектів, спрямованих на реагування пандемії Covid19, подолання наслідків та інноваційних підходів в боротьбі з Covid19. Команда Disinspector Toucan, представлена Петром Єсипом, Павло Єсипом і Михайлом Шульханом, розробила доступний пристрій для швидкої, ефективної безконтактної дезінфекції рук. PPV Knowledge Network номінувала команду для участі у конкурсі. Disinspector Toucan здобув перемогу в цій категорії і отримає місце для участі в ексклюзивній віртуальній програмі спринту "Старт-ап", менторську підтримку та грошовий приз у розмірі 1 000 фунтів стерлінгів на реалізацію проекту.

Переможець категорії соціальних проектів, національний переможець онлайн-голосування і національний чемпіон 2020 – Lady Di Atelier, перше українське інклюзивне ательє, що забезпечує рівні умови праці для людей з інвалідністю. Проект був номінований ГО Tech Start-up School. Мета проекту – забезпечити працевлаштування для людей з інвалідністю та дати їм почуття рівності, вільної творчості. Діти з синдромом Дауна створюють картини, які перетворюються на принти і наносять на шарфи і хустини. Команда трьох – Ольги Ставникович, Ярини Янчак та Ірини Ляховенко – вже продала понад 800 таких хусток. Найближчим часом вони планують відкрити шоу-рум для дітей із синдромом Дауна. Lady Di Atelier буде брати участь у віртуальній програмі спринту "Старт-ап", працюватиме з наставником та отримає приз у розмірі 2 000 фунтів стерлінгів для розвитку свого проекту.

Переможці конкурсу 2019

Переможець категорії креативних проектів 2019 – Jewelry Art Education, онлайн-академія ювелірного мистецтва, Богдана Шкінь. Проект номінований PPV Knowledge Networks. Команда проекту отримав пакет менторської підтримки і півроку працював із британськими експертами. Читайте відгук Богдани про участь у конкурсі та дивіться її відео-пітч тут. 

Переможець категорії соціальних проектів та переможець онлайн-голосування 2019 – проект «Дизайнерські вироби із перероблених текстильних відходів» Тамари Устенко, номінований Київським національним університетом технологій та дизайну. За перемогу команда проекту отримала пакет менторської підтримки – це чудова можливість для посилення ідеї, яка вже отримала визнання у широкої аудиторії. Крім того, проект Тамари було визнано переможцем онлайн-голосуванні конкурсу серед семи країн-учасниць. Тамара отримала 2000 фунтів на розвиток ідеї  та представляла Україну на міжнародному фіналі конкурсу Big Idea Challenge у Великобританії. Читайте відгук Тамари про участь у конкурсі та дивіться її відео-пітч тут. 

Національний чемпіон та переможець категорії цифрових технологій 2019 подушка PiPillow, яку розробляють Олександр Шиманко, Андрій Жиденко та Сергій Дмитренок. Цей гаджет допомагає покращити якість сну. Проект номінований Tech StartUp School. Команда проекту отримала 5000 фунтів на продовження розробок до 30 березня 2020 року та представляла Україну на міжнародному фіналі конкурсу Big Idea Challenge у Великобританії. Читайте відгук Олександра про участь у конкурсі та дивіться його відео-пітч тут.

Зовнішні посилання